Tokat’ın Başçiftlik ilçesine kayak merkezi yapılması için ilk adımlar atıldı. Başçiftlik Kaymakamımız Sn. Mehmet ÖZCAN ile Başçiftlik Belediye Başkanı Sn. Murat TUNÇEL Ankara’da kayak tesisi için temaslarda bulundu. Başkan TUNÇEL, Tokat’ın turizmine değer katacak olan kayak tesisi projesini hayata geçirmek için yoğun çaba sarf ettik.

Geçen yıl kayak festivalinin ilk kez yaptığımız Başçiftlik Kar Şenliklerinin Bu sene ikincisini yapmak için çalışmalarımız devam ediyor. Kayak tesisi projesi kapsamında yol çalışmalarımız devam ediyor. Bölgede birde idari hizmet binası yapılmasını planlıyoruz. Karacaören Yaylası mevkiinde kurulacak tesis için kar ezme makinesi sözünü aldık. Ayrıca bir adette kar motoru alacağız.

Festival öncesinde ilimize bir tesis kazandırmak istiyoruz. Bu tesis Tokat’ın ilk kayak merkezi olacak. Önümüzdeki yıllarda bu tesisimizi büyütmeyi, yatırımcıların burayı değerlendirmesini arzu ediyoruz. Emeği geçen başta Sn. Valimize, Kaymakamımıza, İl Genel Meclisi Başkanımıza ve İl Genel Meclisi Üyelerimize teşekkür ederiz.