15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı nedeniyle 11 Temmuz tarihiden itibaren yurtiçi ve yurtdışında çeşitli etkinlikler düzenlenirken ilçemizde de etkinlikler yapılmaya başlandı. Bu kapsamda 11 Temmuz günü ilçe protokolümüzün şehit kabristanlarını ziyaret etmesiyle başlayan etkinlikler öğle namazı öncesi ilçe merkez caminde mevlit okutulması ile devam etti.

Şehit ziyaretlerine İlçe Kaymakamımız Mehmet ÖZCAN, Belediye Başkanımız Murat TUNÇEL, Jandarma Komutanı V. Astb.Bçvş Cihan AKINCI, Emniyet Amiri Sezer BOZOĞLU, Hatipli Belediye Başkanı Şemseddin YAVUZ, Daire Amirleri,Siyasi  Parti Temsilcileri, Köy ve Mahalle Muhtarları, Şehit Aileleri ve Yakınları ve Vatandaşlar katıldı. Protokol heyeti Sabiha Gökçen Havalimanı’nda şehit düşen Erdem Diker’in Niksar’ın Şahnaalan köyündeki kabrini ziyaret edip Dualarla andı. Demokrasi şehidinin ziyaretiyle birlikte diğer şehitlerin kabirlerine ziyaretler gerçekleştirildi.

İlçemiz Protokolü yine aynı gün Şırnak Uludere’de şehit düşen Başçiftlik’in şehidi Murat KILINÇ’ın kabrini, Şırnak 2.Komd.Tb.K.lığı emrinde görevli iken 1 Şubat 1992 tarihinde çığ düşmesi sonucu şehit düşen Birol ŞİMŞEK’in Hatipli’deki kabrini ve Reyhanlı-Hatay mevkiinde şehit düşen Şehit Şirin KILINÇ’ın kabirini ziyaret edip dualarla andılar.