Başçiftliği her alanda öne taşımak için gayret ettik ve bu alanlarda paneller güzenledik. İlçemizin öndegelenlerinin fikirlerini alarak çalışmalarımıza yön verdik

 

11. Geleneksel Başçiftlik Kültür ve Sanat Festivali 18 Temmuz 2. Gün Başçiftlik’in Geleceği, Geleceğin Başçiftlik’i Paneli 2. si düzenlenen Panele konuşmacı olarak Başçiftlik Belediye Başkanımız Murat TUNÇEL, İl Genel Meclisi Üyeleri Ahmet KAPUSUZ ve Ali ÖZTÜRK, Prof. Dr. Ali AÇIKEL İstanbul, Avrupa Tokat Dernekler Federasyon Başkanı Salih YILMAZ, Tokat Başçiftlikliler Derneği Başkanı Abdullah BOLAT, Samsun Başçiftlikliler Derneği Başkanı İbrahim GÖKÇE ve Selahattin SERASLAN katıldılar. Panelin sunumunu Mahmut ÇELİK yaptı.

 

PATATES YETİŞTİRİCİLİĞİ PANELİ

Başçiftlik’te patates yetiştiriciliğinin önemli bir yeri var. Bu yüzden konuyla ilgili panel düzenledik. Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektör Yardımcı Prof. Dr.Ali KASAP’ın moderatörlüğünde düzenlenen panele, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim görevlisi Prof.Dr.Yusuf YANAR, Tokat İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Ziraat Mühendisi Mehmet ŞAHİN ,Başçiftlik İlçe Tarım Müdürü Mehmet KOÇ’un katılımlarıyla Şehit Murat Kılınç Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.Panele Başçiftlik Kaymakamı Mehmet ÖZCAN, Başçiftlik Belediye Başkanı Murat TUNÇEL, Hatipli Belediye Başkanı Şemseddin Yavuz, İl Genel Meclis Üyeleri Ahmet KAPUSUZ ve Ali ÖZTÜRK, Mahalle muhtarları ve İlçe çiftçileri katıldı.