1.KAR ŞENLİKLERİ

Bir hayal gerçek oldu, Tokat’a ve Başçiftlik’te bu yıl ilk kez kar şenliği düzenledik. Başçiftlik Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Kar Şenliği 1600 metre yükseklikteki Karacaören yaylasında yaptık. 2015 1.Başçiftlik Kar Şenlikleri adı altında İstanbul, Ankara, Samsun, Tokat, Niksar, Erbaa vs. Dernek yönetimleri ile irtibata geçtik. Gurbetteki hemşerilerimizle kar şenliklerinde buluşmak için belediyemizin tüm imkânlarını kullandık.

Tokat Valimiz Sayın Cevdet Can sabah saatlerinde İlçemize gelerek şenliklere katıldı. Vali Can ilçe merkezinde yapılan kardan mağarayı ziyaret etti, şenlik açılışını yaptı, kayak yapanları izledi, hatta Başçiftlik yöresel kayakları ile kayak deneyimi yaşadı. Belediye Başkanımız Murat Tunçel Vali Cevdet Can’a Küçük sandık, Yöresel kayak ve kızak hediye etti. Şenliğe Reşadiye Kaymakamı Turgay Gülenç, İstanbul, Tokat ve Niksar Başçiftlik Dernekleri, Samfad Dernek Üyeleri, çeşitli STK üyeleri, Resmi daire amirleri ve vatandaşlar katıldılar.

2. KAR ŞENLİKLERİ

Bir hayal gerçek oldu, Tokat’a ve Başçiftlik’te ilk kez 7 Şubat 2015 tarihinde kar şenliği düzenledik. Başçiftlik Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Kar Şenliği 1600 metre yükseklikteki Samandağı Eteklerinde bulunan Karacaören yaylasında yaptık.

2015 1.Başçiftlik Kar Şenlikleri adı altında İstanbul, Ankara, Samsun, Tokat, Niksar, Erbaa vs. Dernek yönetimleri ile irtibata geçtik. Gurbetteki hemşerilerimizle kar şenliklerinde buluşmak için belediyemizin tüm imkânlarını kullandık.

2016 yılı içerisinde Temelini attığımız Başçiftlik Kayak Merkezinin faaliyette geçmesi ile birlikte 30 Ocak 2016 tarihinde yaptığımız Kar şenliğine yaklaşık 5.000 bin kişi katılmış olup Ulusal ve yerel basında ilçemizin tanıtımı yapılmış ATV televizyonu Canlı yayın yapmıştır.

Bu yıl 5000 ni aşkın kayak severin katıldığı 2. Başçiftlik Kar Şenliklerimize Katılım muhteşemdi. Bu tip şenlikler birlik ve beraberliğin kaynaştığı, İlimize ve İlçemize katkı sağlayan, kültürümüzü yaşamak, yaşatmak adına çok önemli etkinliklerdir. Bizleri yalnız bırakmayarak Başçiftlik 2. Kar Şenlikleri’ne Katılana başta Tokat Milletvekili Sn. Yusuf BEYAZIT, Tokat Valisi Sn. Cevdet CAN ve eşi Naime CAN Hanımefendi, Tokat Belediye Başkanı Sn. Eyüp EROĞLU, Tokat İl Genel Meclis Başkanı Sn. Adem DİZER, Tokat İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sn. Recep GÖKÇE, Gazi Osman Paşa Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sn. Cemil ÇAĞLAR, Zile Belediye Başkanı Sn. Lütfi VİDİNEL, Başçiftlik Kaymakamı Sn. Mehmet ÖZCAN, Hatipli Belediye Başkanı Sn. Şemsettin YAVUZ, İstanbul Bağcılar Belediye Meclis Üyesi Sn. Ali ERDOĞAN, İstanbul Küçük Çekmece Belediye Meclis Üyesi Sn. Ömer ŞAHİN, Memur-Sen Tokat Şubesi Başkanı Sn. Şaban CEYLAN, TOKKON ( Tokat Dernekler Konfederasyonu ) Genel Sekreteri Sn. Ahmet YILMAZ, TOKKON Başkan Yardımcısı Sn. Şuayip SERİNDİK, TOKKON Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Murat ÖNCÜ, Sn. Cemalettin KAYMAKÇI, Avrupa Tokatlılar Federasyonu Başkanı Sn. Salih YILMAZ, İstanbul Küçük Çekmece Tokatlılar Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Mahmut ÇOBAN, Tüm Resmi Daire Amirleri, İstanbul Dernek Yönetim Kuruluna, Samsun Dernek Yönetim Kuruluna, Tokat ve Niksar Başçiftlik Dernek Yönetim Kurullarına, SAMFAD, TOFSAD, NİDOST, çeşitli STK üyeleri tüm katılımcılarına, Tüm Siyasi Parti temsilcilerine, Tüm ulusal ve yerel basın temsilcilerine, özellikle uzaklardan saatlerce yolları gelip bizleri yalnız bırakmayan Başçiftlik Sevdalısı Hemşerilerimize, Çevre il ve ilçelerden katılan tüm misafirlerimize cani gönülden teşekkür ederim. Bu Şenliklerin Hazırlığında ve yapılmasında gece gündüz demeden çalışan Tüm Belediye Personelimize, Tokat İl Özel İdare ve Başçiftlik İlçe Özel İdare Yöneticilerine ve Personellerine, Kara yolları Yöneticileri ve Personellerimize çok teşekkür ederiz.

 

 

3. KAR ŞENLİKLERİ

  Tokat’ın yeşili ve beyazıyla öne çıkan ilçesi Başçiftlik’te, “Hayallerin Gerçekleştiğini Gördün mü? Haydi, Tokat’ın Beyazı Başçiftlik’e” sloganıyla ilkini 7-8 Şubat 2015’te düzenlenen Kar Şenlikleri’nin 3.’sü Başçiftlik Belediyesi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Başçiftlik Kaymakamlığı desteğiyle 28 Ocak 2017 Cumartesi günü 1600 metre yükseklikteki Başçiftlik Kayak merkezinde gerçekleştirdik. Saat 11.00’de protokol konuşmaları ile başlayan 3. Başçiftlik Kar Şenlikleri ipli kayak, Snowboard, kızak yarışları Paraşüt ve Drone gösterilerinin ile devam ederken Başçiftliklilerin ve kayak meraklıları soğuk havaya rağmen ipli kayak, kızak, tepsi, şamyel, naylon ile karın keyfini doyasıya yaşadı, renkli görüntüler oluştu.
3. Başçiftlik Kar Şenliklerine Tokat Milletvekili Kadim DURMAZ, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Ayhan KARAYAMA, Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdür Yardımcısı Erdinç AVŞAR, Başçiftlik Kaymakamı Mehmet ÖZCAN, Başçiftlik Belediye Başkanı Murat TUNÇEL, Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel TOPALOĞLU, Tokat İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep GÖKÇE, Sağlık Sen Genel Başkanı Metin MEMİŞ, STK temsilcileri, basın mensupları ile yöre halkı katıldı.

Bu Şenliklerin Hazırlığında ve yapılmasında gece gündüz demeden çalışan Tüm Belediye Personelimize, Tokat İl Özel İdare ve Başçiftlik İlçe Özel İdare Yöneticilerine ve Personellerine, Kara yolları Yöneticileri ve Personellerimize çok teşekkür ederiz. İnşallah 4. Kar Şenliklerinde buluşmak dileğiyle Allaha Emanet olun.