İstanbul’da oturan Başçiftlik Karacaören Mahalleli Hemşerilerimizin yeni açmış oldukları Derneklerine hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.

Hemşerilerimizle Başçiftlik ve İstanbul’daki konuları görüştük.

İstanbul Başçiftlik Derneği halkalı şubesindeki hemşirelerimizle sohbet ettik.

Mevcut durumda Reşadiye’ye bağlı olan elmacık köyünün Başçiftlik’e bağlanması için İstanbul Elmacık dernek yönetimi ile görüşmeler yaptık.

Tokat Başçiftlik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinde Başçiftlik hakkında yapılması gerekenlerle ilgili toplantı yaptık.

Murat Tunçel: “Geleneksel Piknik Şölenine katıldık. Daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da hemşirelerimizin ilgisi ve katılımı iyi idi. Uzun zamandır görüşemediğimiz hemşirelerimizle bu sayede görüşme ve hasret giderme fırsatı da bulduk. Derneklerin birleştirici bir unsur olduğunu her fırsatta söylerim. Hemşirelerimizle keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Başçiftlik, ilçede yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdik. Tüm Hemşerilerime bize karşı sıcak ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Derneklerin birleştirici bir unsur olduğunu her fırsatta söylerim. Hemşirelerimizle keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Başçiftlik, ilçede yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdik. 25 Mayıs 2014 Pazar günü Çatalca Kabakça köyü Karapınar piknik alanında düzenlenen 20. Geleneksel Başçiftlikliler Bahar Pikniği’nde Esenyurt Belediye Başkanı Necmi KADIOĞLU ve İstanbul Milletvekilimiz Hemşerimiz Sayın Harun Karaca Pikniğimize katılarak bizleri onurlandırdılar. Kendilerine ile Başçiftlik ile ilgili taleplerimizi ilettik. Esenyurt ile Başçiftlik’in kardeş belediye olması için anlaştık.

Samsunda bulunan hemşerilerimizi Belediye Meclis Üyeleri Gani Servet Şen, Mehmet Açikel, Kamil Kapusuz ile birlikte ziyaret ederek ilçemize 30 Mart 2014 tarihinden itibaren 8 ay içerisinde yapılan ve bundan sonra yapacaklarımız konusunda istişarelerde bulunduk. Nüfus konusunda destek vermelerini istedik başta samsun Dernek Başkanımız Sn. İbrahim Gökçe hocam olmak üzere ilkokul öğretmenim Sn. Durmuş Kılıç hocama ve iş adamlarımızdan Sn. Mehmet Çakmak Sn. Mustafa Kaya beylere bizlere gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı tüm hemşerilerimize teşekkür ederiz.

Esenyurt Belediye Başkanımız Sayın Necmi Kadıoğlu’na ve Esenyurt Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Şenay Değer Başkanımıza piknik organizasyonumuza katılarak bizleri onurlandırdıkları için teşekkür ederiz. Sayın Başkanla kardeş belediyecilik protokolü imzalamak için sözleştik. Başçiftlik’imize yakışır bir mesire alanı yapmak için söz verdiler. Kendileri müsait bir günde Başçiftlik’e gelerek incelemelerde bulunacaklar. Bu görüşmeyi yapmamızı sağlayan değerli hemşerim Sayın Saffet Gümüş Kardeşime çok teşekkür ediyoruz.”