“GİDİLMEYEN YER SENİN DEĞİLDİR”

ANLAYIŞIYLA ARAZİ YOLLARIMIZIN

TAMİR VE BAKIMINI YAPIP

 YENİ YOLLAR AÇMAYA GAYRET ETTİK.

 

1- SAĞ GEÇİT YOLU YAPIMI

Arazi yollarımızın hali içler acısıydı. Görevi devraldığımız ilk günlerden itibaren arazi yollarına büyük önem verdik.

İlçemiz arazi yolları yapımı, genişletme ve stabilize kaplama işlerini tamamladık. Sağ geçit yolu tamamen yenilenerek döşemesi yapıldı.

Sağ geçit yolu traktörlerin dahi çıkamadığı ve dar bir yol iken şimdi taksi ile rahatlıkla gidilen bir yol halini aldı.

 


2- FINDIKLIÇUKUR YOL ÇALIŞMALARI

Fındıklıçukur yolu genişletme ve stabilize kaplama işlerini tamamladık. Arazi yolları üzerinde bulunan arazi sahiplerinin rızası alınarak mevcut yollar vatandaşlarımızın kullanıma sunulmuştur.

 

3-YELLÜCE YOL ÇALIŞMALARIMIZ

İlçemiz arazi yolları yapımı Yellüce istikametindeki genişletme ve stabilize kaplama işlerini tamamladık.

Arazi yolları üzerinde bulunan arazi sahiplerinin rızası alınarak mevcut yolları genişleterek başlanan yol yapım ve genişletme çalışmaları tamamlanarak vatandaşlarımızın kullanıma sunulmuştur.

Bizleri bu işlerin yapımında yardımlarını esirgemeyen başta İl Genel Meclis Üyelerimiz Sayın Ahmet Kapusuz ve Ali Öztürk Tokat İl Özel idaresi Genel Sekreteri Sayın Recep Gökçe ve Başçiftlik İlçe Özel idare Müdürü Servet Şen’e Teşekkür ederiz.

4- SELİM YOLU ÇALIŞMALARIMIZ

Çalışmaları yerinde inceledik ve takip ettik. Selim üzerinde bulunan araziler yol sıkıntısı sebebiyle kullanılmıyor. Yolun yapımı için arazi sahipleri yolun yapılması için yer bağışı yaptılar.

Söz verdik yapıyoruz Selim yolu Genişletme ve stabilize kaplamasını tamamladık. Özel İdare Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde İl Genel Meclisi Üyelerimiz Sn. Ahmet Kapusuz ve Ali Öztürk Bey’e sonsuz teşekkür ederiz

Yol iki araç geçebilecek şekilde yeniden yapılıyor. Yolun kaba çalışması yapıldıktan sonra şarampol ve stabilize kaplaması yapılarak vatandaşlarımızın kullanımına açtık.

5- KABRİSTANLIK VE KIZLAR KAYALIĞI YOLU YAPIMI

İlçemiz Kabristanlığı üst ana yolunun kaba yapımı tamamlandı. Yol, Kızlar Kayalığına kadar ve uzantısı kaleye kadar devam edecek.

Yol Kabristanlığın kuzeyinden başlayarak kabristanlığın üst kısmından devam edip Kızlar Kayalığı zirvesinden çal üstünün batısına kadar ilerletilip kaleye bağlanacak.

Tüm yolların ve diğer işlerin yapımında bizlere yardımcı olan ve projelerimizi destekleyen; Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız, Sayın Valimiz, Kaymakamımız, İl Başkanımız, İlçe Başkanımız, İl Genel Meclis Başkanımız, İl Genel Meclis Üyelerimiz, Meclis Üyelerimize ve Mahalle Köy Muhtarlarımıza Teşekkür eder Saygılar sunarız.

6- MERABAŞI YOL ÇALIŞMALARIMIZ

Merabaşı yol yapımını 2016 yılında tamamladık. Yaklaşık 2500m uzunluğundaki yolun genişletme ve stabilize kaplama işlerini ekibimizle bitirmiş olduk.

Arazi yolları üzerinde bulunan arazi sahiplerinin rızası alınarak mevcut yolları genişleterek başlanan yol yapım ve genişletme çalışmaları tamamlanarak vatandaşlarımızın kullanıma sunulmuştur.

Yıl sonuna kadar tüm araziler yollarımızın genişletme ve stabilize kaplamalarını tamamladık.

 

 7-AVŞAR SAMANLIĞI ÇALOLUĞU YOLU

Yıllardan beri bakımsız olan bu yol üzerinde bulunan yağmurun ve araçların oluşturduğu çukur ve tümsekleri kaldırarak yol düzenlemesi yaptık

Yolu stabilize kaplayarak normal bir aracın rahatlıkla arazisine ulaşabileceği hale getirdik

2800 m uzunluğundaki bu yolun bakım ve onarımını 2015 yılında tamamladık

 

8- ALAÇAL GÜLLÜK YOL ÇALIŞMALARIMIZ

Arazi Yolları çalışmaları kapsamında Alaçal Güllük Tarafı yol Genişletme ve düzenleme kapsamında bazı zorluklarla karşılaşmamıza rağmen son hız devam ediyoruz. Bu kapsamda bazı hemşerilerimiz bizi mahkemelere verse de İlçemize hizmetten vazgeçmeyeceğiz çalışma şevkimizi kimse kıramaz.

Kendi sınırından bir metre vermek istemeyen hemşerilerimize kendi patatesini söküp yol açtıran hemşerilerimiz örnek olmalı. Yol hepimizin yoludur… Hayır işidir…

Tüm Halkımız bu konuda bize destek olursa açılmamış genişletilmemiş, çakıllanmamış yol bırakmayacağız.

 


9- KARTALLIK YOL ÇALIŞMALARI

Genişletilen yolların kenarları beton kazıklar dikilerek tellenmesi sağlandı.

Arazisine kendi arabasıyla gidemeyen vatandaşlarımızın daha rahat bir şekilde arazisine gitmesini sağlamış olduk

Yol kenarında bulunan çalı ve ağaçların budanması yapılarak yolların genişlemesi sağlandı.

 

10-DİKENLİ ÇUKUR YOLU YAPIMI

Dikenli çukur yolu daha önce el arabası gideceği kadar yol bulunmaktaydı. Arazi sahiplerinin arazilerine ulaşmaları
bir hayli zordu.

Arazi sahiplerinin razılığı ile ağaç ve çalılar kesilerek yolun 2 araba geçecek şekilde genişletilmesini sağladık. 600 metrelik yolun yapımını 2014’de bitirdik.

 

11- KOŞACA KARACAÖREN YOLU

Arazi yollarımız bizim için çok önemli.

Bakımsız ve dar arazi yollarımızın neredeyse tamamının tadilatını gerçekleştirdik.

Bakımsız olan, yer yer çukurların oluştuğu ve taştan topraktan geçilmeyen Koşaca Karacaören yolunun 4600m bakım ve onarımını 2014 yılında bitirdik.

 


12-KARACAÖREN-HATİPLİ BAĞLANTI YOLU

Karacaören Mahallesi-Hatipli yolu bağlantısı yoğun şekilde hasarlıydı.

Bu yolun tadilatını ve çevre düzenlenmesini yaparak Mahalle halkımızın kullanımına sunduk.

 

13- KARAGÖZYERİ YOLU ÇALIŞMALARIMIZ.

Yıllardır araçla gidilemeyen yollardan biri olan karagözyeri arazi yolu kenarında bulunan çalı ve ağaçların budanması yapılarak yolların genişlemesi sağlandı.

Genişletilen yolların kenarları beton kazıklar dikilerek tellenmesi sağlandı. Yol güzergahında bulunan su geçiş noktalarına boru döşenerek suların yola zarar vermesi engellendi.

Yol kenarlarındaki arazi sahipleri ile görüşülerek arazilerinden yola bağış yapılması istendi ve yolların genişletilmesi sağlandı.

 

14-KİRAZLIK-1 YOLU

Kirazlık-1 yolu bakımsız ve araçların hasar görmeden kolay kolay geçemeyeceği bir yoldu. Belediye ekibimizle yolların bakımını ve düzenlenmesini sağladık.

500 metrelik Kirazlık 1 yolunu 2016 yılında tamamladık.

 

15-KİRAZLIK-2 YOLU

350 metrelik Kirazlık-2 yolunu 2017 yılında tamamladık.

Kirazlık-2 yolu Belediyemizce onarılıp stabilize kaplanarak arazi sahiplerinin kullanımına sunuldu.

 

16-AMBARDERESİ YOLU

Ambar deresi yolunun 2016 yılında tadilatını ve stabilize kaplamasını gerçekleştirdik.

 

17-DORAĞNIK YOLU

Dorağnık yolunun yapımını 2017 yılında tamamladık. Yaklaşık 600m uzunluğundaki bu yol, arazilerine ulaşım sağlayamayan çiftçilerimize büyük kolaylık sağladı.

 

18-TANLI TARLA YOLU

Tanlı Tarla yolunun yapımını 2017 yılında tamamladık. Yaklaşık olarak 400m uzunluğundaki bu yol tümsek ve çukurlardan geçilemeyecek kadar kötüydü. Tadilatını sağlayarak halkımızın kullanımına sunduk.